لیزر واژینال
لیزر واژینال
جولای 16, 2017
لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد چیست ؟
جولای 16, 2017

کلینیک تخصصی زیبایی سورنا

کاشت مو

کاشت مو یک عمل جراحی است که برای درمان طاسی یا ریزش مو استفاده می شود. به طور معمول، بخش های کوچکی از پوست سر از پشت و کناره های سر برداشته می شود و در قسمت های طاس در جلو و بالای سر کاشته می شود.

آثار کاشت مو :

هر ساله حدود 50000 مرد عمل کاشت مو انجام می دهند.

کاشت مو یک فرایند زیبایی است که بر روی مردان و گاهی اوقات بر روی زنانی انجام می شود که از ریزش مو قابل توجه، نازک شدن تارهای مو و یا بخش های طاس سر که دیگر مویی رشد نمی کند، رنج می برند.

کلینیک تخصصی زیبایی و کاشت مو سورنا

رایج ترین الگوی طاسی سر مردان شکلی است که در آن خط رشد مو به تدریج عقب می رود تا اینکه قسمت های جلویی سر بیشتر و بیشتر نمایان شوند. علاوه بر این مردان ممکن است دچار کاهش تدریجی مو در قسمت فرق سر یا قسمت فوقانی جمجمه شوند. برای زنان، ریزش مو به دلیل تغییرات هورمونی رایج تر است و احتمال اینکه کم پشتی مو از کل سر باشد بیشتر است. کاشت مو نیز می تواند به دلیل سوختگی، جراحت و یا بیماری پوست سر برای درمان ریزش مو انجام شود. عمل جراحی کاشت مو توسط پزشک متخصص جراحی پلاستیک و یا به طور معمول متخصص پوست و مو انجام می گیرد. هر عمل جراحی 2 تا 3 ساعت زمان می برد که در طی آن حدود 250 پیاز مو کاشته می شود. شخصی با طاسی متوسط ممکن است تا 1000 گرافت برای پوشش کامل قسمت طاس سر نیاز داشته باشد؛ در نتیجه، یک دوره جراحی برنامه ریزی شده که 3 تا 4 ماه فاصله از هم انجام می شود، لازم است. بعضی از اشخاص ممکن است در طول عمل جراحی به طور کامل بیدار باشند و تنها یک داروی بی حسی موضعی برای بی حس شدن پوست سر بر روی بخش هایی از آن اعمال شود. به برخی از افراد هم ممکن است دارویی تزریق شود تا به آرامش آن ها در طول عمل کمک کند و یا ممکن است داروی بیهوشی به آن ها تزریق شود تا در طول عمل جراحی بیهوش باشند. شایع ترین روش کاشت استفاده از تار نازک مو و پوست سر از پشت سر است. این تارها به دسته های کوچک تر 5 یا 6 تایی بریده می شوند سپس روزنه های کوچکی در قسمت طاس پوست سر ایجاد می شوند و در هر روزنه یک دسته از این تارها کاشته می شوند. پزشکی که این عمل جراحی را انجام می دهد، سعی می کند که دوباره یک خط موی طبیعی در طول پیشانی ایجاد کند. مینی گرافت ها، میکروگرافت ها و یا ایمپلنت هایی از فولیکول های یک تار مو می توانند برای پر کردن محل های بزرگ تر کاشت استفاده شوند و خط مویی طبیعی تر ایجاد کنند. علاوه بر این، این ایمپلنت ها مرتب هم می شوند تا موهای ضخیم و نازک پراکنده شوند و مو در همان جهت رشد کند. نوع دیگری از جراحی کاشت مو Scalp Reduction نام دارد. در این روش بخشی از پوست سر که مو ندارد برداشته می شود و قسمتی از پوست سر که مو دارد در جهت قسمت بریده شده ی پوست سر کشیده می شود. بیمه های درمانی هزینه ی کاشت مو را که به خاطر زیبایی انجام می شود پرداخت نمی کنند. طرح های بیمه ممکن است هزینه های جراحی کاشت مویی را پرداخت کنن که به دلیل تصادف ها، سوختگی ها و یا بیماری باشد. خیلی مهم است که در مورد این که نتیجه ی نهایی کاشت مو چگونه به نظر خواهد رسید واقع بین بود. این فرایند موی جدید ایجاد نمی کند بلکه تنها موهایی را که هنوز در سر هستند را پخش می کند. در سال 2003 موهای قسمت قفسه سینه به طور آزمایشی در پوست سر کاشته شدند اما این روش زیاد استفاده نمی شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *