کاشت مو

ریزش مو با افزایش سن آغاز می شود که در بسیاری از افراد منبعی ژنتیکی دارد که بعد از گذراندن دوران جوانی ریزش مو با یک الگوریتم مشخصی شروع به ریختن می کند. شاید پزشکان و متخصصان داروهای موضعی و یا شامپوهای مخصوصی را برای درمان تجویز کنند اما شاید بتوان ریزش موها را کنترل کرد اما اگر این امر ژنتیکی باشد نمی توان آن را متوقف کرد به همین دلیل با بیشتر شدن آمار کسانی که با این مشکل رو به رو هستند راه حلی به نام کاشت مو و یا پیوند مو توسط متخصصین در نظر گرفته شده است که می تواند مشکل طاسی را برطرف کند.

کلینیک تخصصی و زیبایی سورنا

مشاوره رایگان

۲۲۱۳۰۹۴۸-۹ - ۰۲۱

۵۹۰۵۰۹۶ - ۰۹۳۵

 

مشاوره پیش از کاشت مو

در ابتدا فرد به پزشک مربوطه مراجعه می کند و با معاینه های اولیه میزان بانک مو و کیفیت پوست سر و جنس موها بررسی می شود و پزشک می تواند تشخیص دهد که چه روشی برای فرد مناسب خواهد بود. با توجه به ویژگی های هر فرد شاید متخصص پیشنهاد روشی متفاوت را بدهد. برای کاشت مو روش هایی به نام FUT و FIT و ترکیبی از این دو وجود دارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

 

کاشت مو به روش FUT

در روش FUT نواری از پوست و مو و در قسمت پشت سر بیمار برداشته می شود و پوست سر با کمی کشش به یکدیگر رسانده می شود و با بخیه های مخصوص بسته می شود و بعد از گذشت چند روز بخیه ها برداشته می شود. باریکه مو به گرافت های کوچک شامل یک تا سه تار مو تقسیم می شود و وارد سوراخ های ایجاد شده در قسمت طاسی می شود

 

کاشت مو به روش FIT

در این روش از ابزاری به نام پانچ استفاده می شود که به شکل دورانی وارد پوست سر شده و واحد های مو را یکی یکی خارج می کند این روش دستی و توسط متخصصین باید انجام بگیرد سپس فولیکول های مو با کیفیت بالا به داخل شکاف های کوچک ایجاد شده در سر وارد می شوند. در نهایت شما باید دقت داشته باشید که مراقبت های بعد از کاشت مو را به درستی و با دقت انجام دهید تا نتیجه خوبی را از این عمل بگیرید.

 

مقالات کاشت مو